Ortaokul

Halil Necati Ortaokulu

Ortaokul dil öğrenimi, akademik yeterlik ve sosyal gelişim bakımından çok önemli bir evredir. Öğrencilerimizin dünya ile etkileşim içinde olabilmesini, kendini ve fikirlerini akademik ölçekte etkili bir şekilde ifade edebilmesini istiyoruz. Bunun için İngilizce dil öğretiminde online ortamlar ve güncel teknikler ile desteklenen yöntemler kullanıyor ve ortaokul sonunda CEF (Avrupa Ortak Dil Çerçeve Programı) B1 hedeflerine ulaşmalarını sağlıyoruz. 2. yabancı dil olarak Arapçayı tercih ediyoruz. Arapça dil yeterliliğinde, temel düzey iletişim becerisi için en az CEF A2 (Waystage) düzeyini hedeflerken kulüp ve etüt çalışmaları ile daha ileri seviyede öğrenmek isteyen öğrencilere imkân sağlıyoruz. Dil becerisini uluslararası kabul gören sınavlarla belgeliyoruz.

Periyot 4.0 sistemimiz ile liselere giriş sınavlarına öğrencilerimizi özenle hazırlıyoruz. Bu yoğunlaştırılmış etüt çalışmaları ve danışmanlık sistemine, yaz programları ile 7.sınıfta başlıyoruz. Akademik yönden tüm öğrencilerimizin olaylar ve durumlar karşısında doğru çözümler üretebilmesi için; seçme, kategorize etme, kıyaslama, tümevarım, tümdengelim, mecaz, benzetme, ayrıştırma ve soyutlama gibi kritik ve analitik düşünme bileşenleri ile öğrenmelerine imkân sağlıyoruz. Yetenek gelişim alanında planladığımız kulüp çalışmalarıyla; sanat ve spor alanlarında potansiyellerini keşfederek ilgi, beceri ve yetenekleri doğrultusunda gelişmelerini hedefliyor, sertifika ve lisans almalarına imkân sunarak farklı alanlarda uzmanlaşmalarını sağlıyoruz. Öğrencilerimize sağlıklı beslenme ve spor yapma alışkanlıkları kazandırarak zinde bir yaşam tarzı kazandırıyoruz.

Bütüncül bir yaklaşım içerisinde kendini tanıyan ve çevresine değer katan, iletişime açık, öz güven sahibi, saygın ve ideal insanlar olmaları için onları güzel ahlak ve manevi değerlerle donatıyoruz.

Öğrenciler, öğretmenler ve veliler için öğrenmeyi bir hayat tarzı haline getirmeyi amaçlıyoruz.

Haberler

24 Eylül 2020

Uluslararası KANGURU Sınavı

130.655 öğrencinin katıldığı "Uluslararası Kanguru Matematik Sınavı"nda 18 öğrencimiz finale…

Daha fazla oku
29 Mayıs 2020

Online Gezi

Seyyah Asfa yine bir online gezi programı ile karşınızda. Bu…

Daha fazla oku
29 Mayıs 2020

ASMA Başarı

ASMA (American Scholastic Mathematics Association) Uluslararası Matematik yarışmasında yine öğrencilerimiz…

Daha fazla oku