Manevi Gelişim

Asfa Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizin eğitim hayatı boyunca aldıkları dersler içerisinde akademik gelişimlerinin yanı sıra manevi gelişimlerini de desteklemek adına bütünsel bir yaklaşım uyguluyoruz.

İslami İlimler dersleriyle desteklediğimiz manevi gelişim eğitimleri çerçevesinde öğrencilerimize; Kur’an-ı Kerim’i yüzünden okuma, temel ve ileri ezber kazanımları, Kur’an’ı anlama çalışmaları, Peygamber Efendimizin hayatı, güzel ahlak eğitimi, adab-ı muaşeret, İslam’ı anlama ve mesajını kavrama ile ilgili çalışmalarla zenginleştirilmiş bir ders içeriği sunarak öğrencilerimizin değerlerine bağlı yetişmeleri için gayret gösteriyoruz. Bu amaçla özgün, bütünsel, hayata dokunan, çocuklarımızı manevi değerlerimize bağlı bir yapıda yetiştirmeye destek olan planlamalarla eğitim sürecini yönetiyoruz. Hafızlık yapmak isteyen öğrencilerimiz için ise 5. Sınıftan itibaren sistemli ve disiplinli bir öğrenme metodu uyguluyoruz.

Öğrencilerimizin merhamet, yardımlaşma, empati kurma gibi hasletleri de pekiştirmelerini sağlamak için öğrencilerimizin sorumluluğunda gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projelerini destekliyoruz. “Yetimin Yanında Ol”, “Kardeş Okul” gibi sosyal destek çalışmalarına ara verilmeden, her dönem öğrencilerimizin liderliğinde yürütüyoruz.

Namaz vakitlerinde cemaat ile namaz kılma alışkanlığının yerleşmesi, öğrencilerimizin bir araya gelme ve sosyalleşme becerilerinin gelişmesi için bir fırsat olarak değerlendiriyoruz ve namazların cemaatle kılınmasını teşvik eden etkinlikler gerçekleştiriyoruz.

Bazen sıcacık bir bardak çorba, bazen sağlıklı atıştırmalıklar ve hadis paylaşımıyla başlayan cuma günlerini bayram havasında geçiriyoruz.