LİSEDE YAŞAM

Anadolu ve Fen Lisemizde gün, 08.30’daki ilk derste günün verimli ve bereketli geçmesi için yapılan dua ile başlar. Günde 8 ders yapılan programımızda öğrencilerimiz İdeal Ders Modeli ’ne (İDM) uygun ders içerikleriyle gerek akademik gerek sportif ve sanatsal öğrenmeler gerçekleştirir. 

Okulumuzda öğrencilerimizin otokontrollerinin ve öz disiplinlerinin gelişmesine destek olmak amacıyla “zilsiz okul” uygulaması yapılmaktadır. 

Öğrencilerimiz teneffüs zamanlarını okul bahçesindeki spor istasyonlarında oyunlar oynayarak, okul bahçemizde arkadaşlarıyla veya öğretmenleriyle sohbet ederek, kütüphanede çay veya kahve eşliğinde kitap okuyarak, okulumuzun sahiplendiği Zeytin adlı köpeği severek veya onu gezdirerek değerlendirebildikleri gibi öğretmenleriyle veya arkadaşlarıyla akademik çalışmalar yaparak da vakit geçirebilirler.  

Okulumuz bünyesinde yer alan Asfa Gençlik ve Spor Kulübünde 9 ve 10. sınıflarımız için haftada iki saat Yetenek Gelişim dersi adı altında yüzmeden, bilek güreşi, masa tenisi, tekvando ve okçuluğa; üç boyutlu tasarımdan takı tasarımına; sağlıklı atıştırmalıklardan keman, piyano ve görsel sanatlara; Lego-Robotik çalışmalardan kodlamaya kadar farklı alanlarda eğitim alabilirler. Ayrıca tüm öğrencilerimiz Kritik Analitik Düşünme (KAD) eğitimini de lise hayatları boyunca alırlar.

Öğrencilerimizin liseden mezun olurken kendi diline ve kültürüne hâkim, dünya ile rahatça iletişime geçebilecek seviyede yabancı dil eğitimi almış bireyler olmaları için 9 ve 10. sınıflarda yoğunlaştırılmış İngilizce dil eğitimi ile ikinci yabancı dil olarak da Arapça dil eğitimi verilir. Bu kapsamda yabancı dil derslerimiz bünyesinde münazara, bilgi yarışmaları, proje çalışmaları yapılır.

Münazara çalışmaları ile öğrencilerimiz, bir konu hakkında araştırma yapma, sonuca ulaşma ve bu sonucu tartışma ve karşı tarafı ikna edebilme becerilerini geliştirirler. Bu kapsamda öğrencilerimiz fikirlerin çarpıştığı, çok kapsamlı çalışma ve araştırmalar yaparak hazırlandıkları okul münazara ligimizde büyük çekişmelerin olduğu verimli zamanlar geçirir. Münazara çalışmalarımız okullar arası, ilçe ve il yarışmalarına katılım ile de desteklenir.

Öğrencilerimiz her yıl düzenlenen TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları’na, TÜBİTAK Proje Yarışmaları’na; ilçe, il ve ulusal düzeydeki her türlü sanat, spor ve akademik yarışmalara hazırlıklar yapar. Ayrıca uluslararası matematik yarışmaları için de hazırlık çalışmaları yaparlar.

 1. sınıftan itibaren başlayan YKS çalışma programımız ile öğrencilerimiz hedefledikleri üniversite ve bölüme yerleşirler. Bu kapsamlı programın adı: Periyot 4.0’dır. Detaylara ilgili başlıktan ulaşılabilir.

Öğrencilerimiz okul çıkışı birkaç kişilik gruplar veya bireysel olarak  yüz yüze veya online (çevrim içi) etütler ile ders ve konu takviyesi alabilirler. Etütler öğrencinin talebiyle planlanabileceği gibi kazanım eksikleri olan öğrenciler için branş öğretmeni tarafından  zorunlu etüt de planlanabilir. 

Öğrencilerimizin inancımız gereği merhamet, yardımlaşma, empati kurma gibi hasletleri de pekiştirmelerini sağlamak için öğrencilerimizin sorumluluğunda, sosyal sorumluluk çalışmaları yapılır. “Yetimin Yanında Ol”, “Kardeş Okul” gibi sosyal çalışmalar sürekli bir şekilde öğrencilerimizin liderliğinde yürütülür.

Namaz vakitleri cemaat ile namaz kılma alışkanlığının yerleşmesi, öğrencilerimizin bir araya gelme ve sosyalleşme becerilerinin gelişmesi için bir fırsat olarak değerlendirilir ve namazların cemaatle kılınması teşvik edilir.

Bazen sıcacık bir bardak çorba, bazen sağlıklı atıştırmalıklar ve hadis paylaşımıyla başlayan cuma günleri bayram havasında idrak edilir.

Okul bünyemizdeki lig usulü turnuvalar ve sportif yarışmalar ile öğrencilerimizin okul hayatları renklendirilir.İdeal Ders Modeli (İDM)

İdeal ders modeli öğrencilerin kendi potansiyellerini keşfetmelerini sağlayarak; kritik analitik düşünme becerisine ve evrensel ahlak değerlerine sahip, problem çözme yeteneğini kullanabilen, küresel ve ideal insanlar yetiştirmek için ortaya konan ve tüm bunları gerçekleştirirken bireysel öğrenme stillerini gözeten ders işleme modelidir.

Öğrencilerimizin akademik, sosyal ve bireysel gelişimlerini desteklemek adına oluşturulan İdeal Ders Modeli’nde; sorgulayan öğrenci merkeze alınır, uygun öğrenme stilleri kullanılarak ders özelinde an az bir yabancı kaynak ile konu desteklenir. Disiplinler arası etkileşime önem verilen model eğitimde bütünlük ilkesi temele alınır ve dersler arasında bağlantı kurmak kolaylaştırılır. Bu süreçte öğrencilerimizin eğlenerek öğrenmeleri de dikkate alınarak dersler çeşitli materyaller ile zenginleştirilir.


ROBOTİK ÇALIŞMALAR

Robotik çalışmaları öğrencilerin hayal etmelerini, tasarlamalarını, üretmelerini, yeni robotik ve elektronik kitleri kullanarak robot tasarımı ve programlama yapmalarını sağlayan gelişim ve aktivite programıdır. Tasarım ve programlama sayesinde, çocuklar problemlere daha hızlı daha analitik ve pratik çözümler geliştirmeye teşvik edilmektedir.

Bu program hedefinde okul bünyesinde 2014 yılında kurulan STLAB organizasyon birimi öğrencilerin robotik alanındaki çalışmalarını organize etmektedir. Uzman öğreticiler tarafından verilen eğitimler sonunda deneyim ve tecrübe kazanan öğrenciler ulusal ve uluslararası yarışmalarda hem okulumuzu hem de ülkemizi başarı ile temsil etmektedir.DİL

Okulumuzun lise seviyesinde, kendilerini sözlü ve yazılı olarak akıcı ifade edebilen öğrencilerimizin dünya ile etkileşim içinde, fikirlerini sunabilen, global düşünen bireyler olmalarını sağlayacak şekilde İngilizce ve Arapça olmak üzere iki yabancı dil programı yürütürüz. Akademik olarak iki yabancı dille dünyanın her yerinde iş yapabilmelerini hedeflemekteyiz.

Bu amaçlar doğrultusunda 9. sınıflarımızda, 10 saatlik dersimizin tamamını seviye grupları olarak işleriz. Kur sistemimizde öğrencilerin kendilerini rahat ifade edebilecekleri ortam oluşturarak etkili öğrenmeyi gerçekleştirme yolunda ilerlemeyi amaçlarız.

Okulumuzda yabancı dil eğitiminde her sınıfın ihtiyacına göre seçilmiş Main Course kitaplarımızın yanı sıra dijital kaynaklarımız ile öğrencilerimizin dil gelişimine katkı sağlamayı çalışırız. Myeduclass dijital platform ile hem görsel hem işitsel kaynaklarla çeşitlendirilmiş program aracılığıyla evde öğrenme sürecine destek olmak amaçlarımız arasındadır. 

Yabancı Öğretmenler ile yabancı dile olan hakimiyetin en belirgin özelliği olan konuşma becerisini geliştirmek ve öğrencinin öz güvenini sağlamak hedefimizdir.

Yabancı Diller Öğretmenleri olarak ELT seminerlerinde aldığımız eğitimlerle Online derslerimizde öğrencilerin derslerimize aktif katılımlarını sağlamak için çeşitli uygulamaları kullanırız.

Etkinlik takvimimizde olan,

 • Quiz Show
 • Movie Time
 • Performance Day
 • BP Debate
 • ASFA CS
 • Public Talk
 • İngilizce Seyyah Asfa
 • Workshop
 • QR Code ile Treasure Hunt

gibi faaliyetler ile öğrencilerimizi eğitim ve öğretime etkin olarak dahil ederiz.

Globetrotter Asfa ile her ay bir online gezi yaparak yeni yerler tanırız.

İkinci Yabancı Dil

Arapçada neler yapıyoruz?

 • Lise Quiz Show
 • Online Arap Kültürü Gezisi
 • Arapça Günü
 • Kitap Okuma Yarışması
 • Drama 
 • Diyalog Çalışmaları


PERİYOT 4.0 SINAV HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

 YKS

 1. sınıflarımız için 2. dönemin ilk haftasında TYT kamp programıyla başlayan üniversite hazırlık programımız, 2. dönem başından itibaren haftada 1 gün TYT’ye hazırlık çalışmalarıyla aralıksız devam eder. 11. sınıf sonuna kadar aylık TYT denemeleriyle öğrenci gelişimleri izlenir, mayıs ayı sonu itibariyle 11. sınıf müfredatı tamamlanır ve haziran ayının sonuna kadar YKS hazırlık programı başlar.
 2. sınıfta tamamen üniversiteye hazırlığa odaklanır ve ağustos yaz hızlandırma programıyla döneme erken başlarız. Dönem içerisinde sayısı toplamda 60’ı bulan TYT-AYT deneme sınavı yaparız. Ayrıca öğrencilerimizin yıl boyunca Töder, Özdebir, Karekök Türkiye geneli denemelerine katılmalarını sağlarız. Hafta sonları ise “Cumartesi Soru Çözüm Program”ı yaparız. 1. dönem ve 2. dönem birer tane olmak üzere 5 gün süren şehir içi/şehir dışı soru çözüm kampları organize ederiz.

Üniversitelerde YKS provaları, mezun ve  uzmanlarla kariyer-motivasyon söyleşileri, sınav kaygısı-otojenik gevşeme çalışmaları, dönemde en az 1 kez veli ile bireysel analiz toplantıları yapar; meslek seçimi, verimli çalışma, test çözme teknikleri konularında rehberlik desteği ve sınav sonrası tercih uzmanlığı desteği veririz.

Tüm bu sürecin başından itibaren 6-7 öğrenciye 1 sınav danışmanı, 40-50 öğrenciye 1 rehber öğretmeni destek olur.

REHBERLİK ve PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK (LİSE)

 • Rehberlik Yaklaşımımız

Rehberlik birimimiz her öğrencimizin psiko-sosyal, fiziksel, akademik ve manevi açıdan gelişim göstermesi için onları takip eder, okul içi paydaşlarla ilişkilerini düzenler, onlara ihtiyaç duydukları alanlarda tavsiyeler verir; bunların yanında okul içi ve dışındaki sosyal yaşantısını, beslenme düzenini, kültürel ve manevi gelişimini takip edip yönlendirmeler yaparak onlara vizyon kazandırmayı önceler. Aynı zamanda velilere öğrencileriyle ilgili doğru bilgi akışını sağlar, velilerin okul ile iletişimlerinde köprü vazifesi görür ve onlara öğrencileriyle ilgili tavsiyeler verir.

Her kademede farklı çalışmalarla öğrencilerimizin kendini tanıması, potansiyelinin farkına varması, ilgi ve yetenek alanlarını belirlemesi, geliştirmesi ve nihayetinde kendini gerçekleştirmesi ve küresel vizyona sahip olması için çeşitli çalışmalar yürütür.

 • Test ve Envanterler

Okulumuz öğrencilerine her kademeden sorumlu rehber ve psikolojik danışman tarafından aşağıdaki test ve envanterler uygulanır; bu test ve envanterler, öğrenci ve veli ile bireysel olarak değerlendirilir.

 1. Yetenek Testleri,
 2. İlgi Envanterleri,
 3. Kişilik Testleri,
 4. Meslek ve Kariyer Belirleme Envanterleri,
 5. Dikkat Testleri.

 

 • Yapılan Çalışmalar

 

ASFA Lise Rehberlik Birimi öğrencilerin duygusal, sosyal, akademik ve mesleki gelişimlerine rehberlik etmek, ihtiyaç duydukları konularda psikolojik danışmanlık desteği vermek üzere kurulmuştur.  Birimimiz okul-veli-öğrenci üçgeninde mesleki, kişisel ve eğitsel alanlarda iletişimi artırmak, sorunlara hızlı ve kalıcı çözümler üretmek, öğrencinin eğitim-öğretim hayatına daha iyi konsantre olmasını kolaylaştırmak amacıyla ortak bir anlayış çerçevesinde çalışır.

 

 • Kişisel Rehberlik

 

 1. Okula uyum
 2. Olumlu benlik algısı geliştirme
 3. Özgüven
 4. İletişim becerileri ve empati kurabilme
 5. Öfke kontrolü
 6. Stresle başa çıkma
 7. Arkadaş ilişkileri
 8. Akran baskısı
 9. Aile içi iletişim
 10. Problem çözme becerileri
 11. Karar verme süreçleri
 12. Kişilik testleri uygulama
 13. Mizaca yönelik çalışmalar
 14. Öğrenci – veli seminerleri

 

 • Eğitsel Rehberlik

 

 1. Planlama ve organizasyon becerileri
 2. Öğrenme stilleri
 3. Çoklu zeka uygulamaları
 4. Zaman yönetimi
 5. Sınav kaygısı
 6. Verimli ders çalışma alışkanlıkları
 7. Dikkat çalışmaları
 8. Akıl ve zeka oyunları kulübü
 9. Öğrenci – veli seminerleri
 10. YKS çalışmaları • Mesleki Rehberlik

 

 1. İlgi ve yetenekleri tanıma
 2. Ders seçimi
 3. Meslek seçimi
 4. Meslek tanıtımları
 5. Kariyer planlama
 6. Üniversite gezileri ve tanıtımları
 7. Yurt dışı eğitim
 8. Öğrenci – veli seminerleri
 9. Tercih dönemi çalışmaları
 10. “Geleceğimle Buluşuyorum” kariyer fuarı

 

 

AKADEMİK

Asfa olarak mana ile maddeyi, ruh ile aklı, irfan ile bilgiyi, geçmiş ile geleceği, özgürlük ile özgünlüğü buluşturmak için hazırladığımız eğitim modelimizde ve akademik yaklaşımımızda altı stratejik anahtar kavrama odaklanırız ve tüm enerjimizi bu altı kavramı hayata geçirmek için harcarız.

1- Kişiye Özgü: Kişiselleştirilmiş eğitimle öğrencilerimizin kendi potansiyellerini keşfetmelerini,

2- Küresel: Uluslararası akademik başarıya ve küresel vizyona sahip mezunlar vermeyi,

3- İdeal: Varoluş gayesinin farkında, kendini keşfetmiş ve insanlığa faydalı ideal insanlar yetiştirmeyi,

4- Dil: Öğrencilerimizin en az iki yabancı dille dünyanın her yerinde iş yapabilmelerini,

5- KAD: Kritik ve Analitik Düşünme (KAD) başta olmak üzere öğrencilerimizin geleceğin becerileri ile donanmış bireyler olmalarını,

6- Zinde: Doğal ve sağlıklı beslenen, aktif spor yapan zinde bireyler yetiştirmeyi 

hedefleriz.

“Bir insan bir toplumu kurtarır.” cümlesinin getirdiği sorumluluğun farkındalığı ve heyecanıyla tüm enerjimizi, imkanlarımızı seferber ederek geleceğin ideal ve küresel insanlarını birlikte yetiştirmek isteriz.

Amacımız; öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz için öğrenmeyi bir hayat tarzı haline getirmektir.

 

KİŞİYE ÖZGÜ:

Kişiye özgü eğitimle öğrencilerimizin kendi potansiyellerini keşfetmelerini hedefleriz.

Öğrenciye özel, eğitim sunarız. Kazanım odaklı, öğrencinin aktif olduğu ve her ders için her öğrenciye özel “Kişiye özgü öğrenme planı” hazırlayarak bütüncül bir yaklaşımla eğitim veririz. Atölyeler, dönüştürülebilen sınıflar, uygun öğrenme ortamları ve materyallerle her öğrencinin öğrenme stiline göre yöntem ve teknikler uygulayarak öğrencilerimizin kendi potansiyellerini açığa çıkarmalarına yardımcı olur, yeni beceriler kazanmalarına imkân sağlarız.

Kişiye Özgü İlkemiz ile Ne Hedefleriz?

Öğrencilerimizin;

 • Yeteneklerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini sağlamayı,
 • Tüm akademik kazanımları eksiksiz bir şekilde elde etmelerini,
 • Dikkatlerini geliştirerek akademik başarılarını artırmayı ve sosyal uyumlarını kolaylaştırmayı hedefleriz.

Ne Yaparız?

 • Öğrencileri ilgi ve yeteneklerine uygun yetenek gelişim derslerine yönlendiririz.
 • Öğrencilerimizin akademik kazanım temelli bireysel öğrenmelerini destekleriz.
 • Olumlu davranış geliştirme çalışmaları yaparız.
 • Olumlu davranışların yaşama aktarılması için çalışmalar yaparız.
 • Bireysel görüşmeler, sunum, uzman davetleri, öğrenci ile yapılan uygulamalar gerçekleştiririz.
 • Öğrencilerimizi çok yönlü olarak tanırız.
 • Uygulanan test, envanterler ve yapılan bireysel görüşmelerle sınıf içi ve sınıf dışı gözlem yaparız. 

Nasıl Yaparız?

 • Öğrencilerimizi, uyguladığımız “Çoklu Zekâ Testi” sonuçlarına göre kendi tercihleri arasından en uygun olan yetenek gelişim dersine yönlendiririz,
 • Öğrencilerimize bireysel etütler ve online dersler veririz.
 • İlkokulda bireysel destek öğretmenleri ile kişiye özel çalışmalar yaparız.
 • Öğrencilerimizin dikkat seviyesini her kademede gözlemler ve testlerle ölçeriz. Elde edilen sonuçlara göre dikkati güçlendirmeye yönelik çalışmalar yaparız. İhtiyaca yönelik uzman desteği öneririz.
 • İlkokul ve ortaokul kademesinde düzenli olarak tüm öğrencilerimize yönelik dikkat geliştirici çalışmalar yaparız.
 • Ders çalışma yöntemleri, plan yapma, verimli çalışma, zaman yönetimi gibi konularda bilgiler paylaşırız.
 • Öğrencilerimize bireysel destek sağlarız.
 • Öğrencilerimizin eğitim kalitelerini artırır ve onları doğru mesleklere yönlendiririz.
 • Öğrencilerimize hayat boyu öğrenme bilinci ve becerisi kazandırırız.

 

KÜRESEL:

Uluslararası akademik başarıya ve küresel vizyona sahip mezunlar yetiştiririz.

Öğrencilerimizin yaşayacakları çağın yetkinliklerine sahip olmaları için uluslararası geçerlilikte sertifikalara sahip olarak mezun olmalarını sağlarız. Uluslararası üniversiteleri hedeflemelerini, farklı kültür ve medeniyetleri tanımalarını, gelecekteki küresel konumlarını bulmalarını sağlayacak çalışmaları müfredatımızla uyumlu bir şekilde yürütürüz.

Ne Yapıyoruz?

 • ASMA, Kanguru gibi uluslararası matematik ligi yarışmalarına katılırız.
 • Yabancı dil ağırlıklı eğitim veririz.
 • Öğrencilerimizi Udemy, Edx, Bilge-İş gibi uluslararası akredite kurumların sertifika programlarına yönlendiririz.
 • Lego liglerine katılırız.
 • Online ve offline eğitimler veririz.
 • TÜBİTAK bilim ve proje olimpiyatlarına hazırlık yapar ve katılırız.
 • STLAB (Science and Technology Lab) çatısı altında STEM ve kodlama dersleri veririz.
 • Google School uygulamaları kullanırız.
 • Öğretmenlere aktif hizmet içi eğitimlerle Zoom, Adobe Connect, Google Education, h5p appletleri, web2.0. uygulamaları, UBD gibi eğitim programlarını öğretiriz.

Nasıl Yaparız?

 • ASMA matematik ligini yılda altı kez okulumuzda uygularız.
 • 5 ve 9. sınıfta İngilizce ağırlıklı eğitim yaparız.
 • Öğrencilerimizi sertifika programlarına yönlendirip performans ve proje ile teşvik ederiz.
 • FLL turnuvalarına katılırız.
 • Akşamları bireysel ya da grup olarak online etüt çalışmaları yaparız. 
 • Offline kazanım videoları ile tüm konuları öğrencilerimizin her an ulaşımına hazır bulundururuz.
 • Matematik, fizik, kimya ve biyoloji dallarında TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları’na hazırlık çalışmaları yapar ve katılırız.
 • Her yıl hem ortaokul hem de liselerimizde TÜBİTAK Proje Yarışmaları’na katılım sağlarız.
 • Google Education uygulamalarını eğitimde aktif olarak kullanırız.

 

İDEAL:

Varoluş gayesinin farkında, kendini keşfetmiş ve insanlığa fayda üretmeyi amaçlayan ideal bireyler yetiştiririz.

Varoluş gayesini içselleştirmiş, iyi insan olma yolunda ahlakını güzelleştirmiş, yüksek maneviyat sahibi, iletişimi güçlü ideal insanlar yetiştirmeyi hedefleriz. Öğrencilerimizin özgüvenli, saygın ve iç huzurunu yakalamış bireyler olmaları için bütüncül bir eğitim yaklaşımını benimseriz.

Öğrencilerimizin akademik ilerlemeleri ile birlikte manevi gelişimlerini sağlayabilmek için çeşitli çalışmalar yaparız.

Ne Yaparız?

 • Öğrencilerimizin doğru ve sağlam bir inanca sahip olması için çalışmalar yaparız.
 • Öğrencilerimizin ibadetler konusunda tam ve doğru bilgiye sahip olmalarını sağlayıp pratik uygulamaları günlük yaşantısına geçirmeleri için çalışmalar yaparız. 
 • Güzel ahlaka sahip olmaları ve bunu hayatlarına aksettirmeleri için faaliyetler gerçekleştiririz.
 • Öğrencilerimizin sahip oldukları güzel ahlakları ile yakın çevrelerine ve topluma güzel örnek olmaları için çalışmalar yaparız.
 • Kur’an-ı Kerim’i doğru okuma, anlama ve yaşantıya geçirme konusunda çalışmalar sürdürürüz.  
 • Hicri yılbaşı, Kandil geceleri, Ramazan gibi manevi günlerin ve gecelerin önemi konusunda farkındalık kazandırırız.

Nasıl Yaparız?

 • İlmihal Dersleri: Din kültürü ve ahlak bilgisi derslerimizde, öğrencilerimizin doğru bir inanca sahip olup iyiliği yapma ve tavsiye etme bilinci kazanmalarını hedefleriz. İlmihal bilgilerini; tüm sınıflarda teorik, ortaokul 7 ve lise 9. sınıf seviyesinde uygulamalı olarak işleriz. Derslerimizi görsel çalışmalar ve videolarla zenginleştiririz.
 • Manevi Gelişim Sohbetleri: Haftada bir gün manevi gelişim ve güzel ahlak sohbetlerini din kültürü öğretmeni eşliğinde yaparak öğrencilerimizin ahlaki olgunlaşmalarına katkı sağlamayı hedeflerz.
 • Hadisler ve Peygamber Efendimizin Söz ve Uygulamaları (Sünnet): Din kültürü ve ahlak bilgisi derslerimizde “Kendini geliştiren ve iyi yönde değiştiren bir bireyin aslında çevresini ve toplumu da değiştirebileceği” bilinci hadisler ışığında öğrencilerimize kazandırılır. 
 • Manevi Atmosferi Yüksek Bir Okul Ortamı Oluşturulması: Güzel ahlak, merhamet, sorumluluk, saygı, adalet, kulluk bilinci gibi öğrencilerimizin kişiliklerine olumlu yönde etki edecek birçok kavramı kampüs hayatına adapte ederek okulda yaşamalarını sağlamaya gayret ederiz.
 • Cuma Bayramı: Öğrencilerimizi her cuma sabahı okulda ikramlarla karşılar ve cuma gününün önemi konusunda farkındalık sağlarız. Aynı zamanda cuma sabahı küçük hadis kartları dağıtırız.
 • Cuma Sohbetleri: Kız öğrencilerimize düzenli yapılan cuma sohbetleri ile öğrencilerimizin manevi hayatlarına katkı sağlamayı hedefleriz. Cuma saatlerinde yapılan sohbetlerde ortaokulda her hafta bir sınıf sorumlu olur, ilgi ve merakları doğrultusunda kendileri bir konu seçer, sohbet bilgilerini sınıflara duyurur ve mekân hazırlıklarını kendileri yaparlar.

Bununla birlikte, erkek öğrencilerimizin cuma namazını kılmaları için okulda uygun ortam ve şartlar sağlanır.

Güzel Ahlak Kampları: Lise öğrencilerimize yönelik yılda bir defa 2-3 gün süren manevi gelişim kamp programı gerçekleştiririz. Hayatımızı manevi temellere dayandırmayı, güzel ahlak sahibi olmayı hedefler ve buna uygun kamp içeriği hazırlarız.  Seminerler, etkinlikler ve oyunlarla konuları ilgi çekici hale getiririz.

Kur’an-ı Kerîm Dersleri: Kur’an derslerimizi, Kur’ân-ı Kerîm’i doğru okumak, anlamak ve yaşamak üzerine kurgularız. Birebir etütlerle derslerimizi destekleriz. Dersimizde akıllı tahtadan da faydalanarak Diyanet Kur’an Portal uygulamasını Kur’an ve tecvid öğretiminde kullanırız.

 

DİL:

Öğrencilerimizin, Asfa’dan mezun olduktan sonra iki yabancı dille dünyanın her yerinde iş yapabilmelerini hedefleriz.

Öğrencilerimizin dünya ile etkileşim içinde, kendini ve fikirlerini etkili bir şekilde ifade edebilen, küresel düşünen bireyler olmalarını sağlayacak İngilizce ve Arapça dil programları yürütürüz. Uluslararası kabul gören sınavlarla yabancı dil seviyelerini belgelendiririz. Öğrencilerimizin Asfa’dan mezun olduğunda dil öğreniminde İngilizcede CEF (C1) seviyesine ulaşmalarını ve bunu aktif kullanmalarını hedefleriz. Arapça dil yeterliliğinde de en az CEF (A2) (waystage) düzeye gelmelerini amaçlarız. Kulüp, etüt çalışmaları ve online materyallerle ileri seviyede dil öğrenmek isteyenleri destekleriz.

Ne Yaparız?

 • Öğrencilerimizin İngilizceyi C1 seviyesinde (okuma, yazma, dinleme ve anlama) öğrenmelerini sağlarız.
 • Öğrencilerimizin Arapçayı A2 düzeyinde dinleme ve konuşmalarını sağlayacak çalışmalar gerçekleştiririz.
 • Dil pasaportu veririz.

Nasıl Yaparız?

 • Tüm dil öğretim yöntem ve teknikleri, öğrencilerimizin yabancı dile ilgisini yüksek tutmak için kullanılır. 
 • Sınıf içi etkinliklerin ve uygulanan tekniklerin görsel, işitsel ve tüm algı türlerine hitap edecek şekilde olmasına ve öğrencinin öğretilenleri hayata geçirebilme becerisi kazanmasına özen gösterilir.
 • Spoken Cafe uygulamasıyla öğrencilerimizin dili konuşarak günlük hayatta kullanmaları sağlanır.
 • Uluslararası dil sınavlarına hazırlık dersleri yapılır ve sınavlar uygulanır.
 • Tüm düzeylerde dersler Türk öğretmenler ve ana dili İngilizce olan yabancı uyruklu İngilizce öğretmenleri tarafından işlenir ve derslerde yalnızca İngilizce konuşulur.
 • Yurt dışı yaz dil okulu programları düzenlenir.
 • Yurt içi ve yurt dışı yabancı dil yarışmalarına katılım sağlanır.

 

KAD:

Kritik ve Analitik Düşünme okullarımızdaki eğitim çalışmalarının en temel parçalarından biridir. Öğrencilerimiz için geleceğin en önemli becerilerinden biri olarak kabul edilen KAD (Critical and Analytical Thinking), Kompleks Problem Çözme (Complex Problem Solving) ve Kreativite (Creativity) gibi yeteneklere sahip olmalarını sağlayacak zenginlikte bir eğitim müfredatı sunarız. Öğrencilerimizin kritik ve analitik düşünmeyi bir hayat tarzı haline getirmelerini hedefleriz.

Ne Yaparız?

 • Öğrencilerimize, kritik ve analitik düşünmeyi hayat tarzı haline getirmesini sağlayacak etkinlik ve programlar düzenleriz.
 • Öğrencilerimizin medya okuryazarı olmalarını sağlayacak faaliyetler yaparız.

Nasıl Yapıyoruz?

 • Tüm sınıf düzeylerinde ve tüm derslerde İDM (İdeal Ders Modeli) kapsamında eğitim öğretim çalışmaları içerisinde öğrencilerin konu hakkında düşünmelerine, sorgulamalarına imkân sağlarız.
 • Derslerde çeşitli etkinlik ve materyaller ile analitik düşünme ve problem çözme becerilerini geliştiririz.
 • Okuma saati ile öğrencilerimizin okuma, anlama ve kritik analitik düşünme becerilerini desteklemeyi amaçlarız.
 • KAD kulüpleri açarak ve bu kulüplerin çeşitli faaliyetleriyle konunun tüm kurumda her an gündemde olmasını sağlarız.
 • Beden eğitimi derslerinde “Spor’da DİKKAD (Kritik ve Analitik Düşünme) Etkinlikleri” ile öğrencilerimizin sportif aktivitelerle birlikte problem çözme yeteneklerinin gelişmesi, hızlı düşünme ve harekete geçme becerisi kazanabilmesi için sportif aktiviteler yaparız.
 • Akıl ve zekâ oyunlarını derslerde ve kulüplerde aktif kullanırız.

 

ZİNDE:

Asfa Eğitim Kurumlarına özel olarak geliştirilen “Zinde Eğitim Modülü” ile amacımız, sportif çalışmalar ile öğrencilerimizin fiziksel, zihinsel ve ahlaki gelişimlerine katkı sağlamaktır. Aynı zamanda psikolojik ve sosyolojik özelliklerini geliştirmek, yeteneklerini keşfetmek, öğrencilerimize 21. yüzyıl becerilerini kazandırmak ve sağlıklı bir hayatı yaşam tarzı haline getirmelerini sağlamaktır.

Ne Yaparız?

 • Her öğrencimize helal, sağlıklı ve doğal beslenme bilinci kazandırmak isteriz.
 • Okul yemekhanesinde ve kantininde gıda kontrolleri yaparız. 
 • Tüm öğrencilerimizi sağlıklı ve ideal vücut ölçüleri sınırları içerisinde tutmak isteriz.
 • Öğrencilerimizin hareketli bir hayatı yaşam tarzı haline getirmelerini ve bir spor branşını lisanslı ve profesyonel olarak yapmalarını arzu ederiz.
 • Öğrencilerimize doğal ortamda ve şartlarda hayatlarını idame ettirecek donanımı kazandırmayı amaçlarız.
 • 21. yüzyıl becerilerini öğrencilerimize kazandırırız.
 • Öğrencilerimizin yetenekleri keşfederiz.

Nasıl Yaparız?

 • Her öğrencimizi bireysel değerlendirerek çeşitli testler ve ölçümler ile öğrencilerimizin fiziksel gelişimlerini çıkarırız. 
 • Yetenek testleri uygularız.
 • Öğrencilerimizin beceri ve ilgi alanlarına göre uzmanlaşmalarını sağlayacak yetenek gelişim kulüpleri açarız.
 • Asfa Gençlik ve Spor Kulübü ile öğrencilerimizin lisanslı olarak ulusal ve uluslararası alanlarda yeteneklerini geliştirmelerine ve sergilemelerine olanak sağlarız.
 • İzcilik faaliyetleri ve izci kampları düzenleriz.
 • Öğrenci vücut analiz ölçümleri yaparız ve raporlarız.
 • Yetersiz beslenen veya obezite riski olan öğrencileri tespit eder ve okul diyetisyenimiz vasıtasıyla takiplerini yaparız.
 • Beden eğitimi dersleri, sınıflar arası yarışmalar, okul takımı çalışmaları, kulüp çalışmaları ile öğrencilerimizin hareketli bir yaşama sahip olmasını sağlarız. 
 • Öğrenci, veli ve öğretmenlerimizle birlikte “Zinde Bir Sabah Etkinliği” düzenleriz.
 • Öğrencilerimiz ve ailelerinin katılımıyla “Ailece Spor” etkinlikleri düzenleriz.

BAŞARILARIMIZ

 • 2019 ÜSKÜDAR Milli Eğitim Müdürlüğü, Öğretmenler Günü Şiir Yarışması, İlçe 3.lüğü
 • 2019 TÜGVA 40 Hadis Resim Yarışması, Türkiye 2.liği
 • 2019 TÜGVA 40 Hadis Resim Yarışması, İstanbul 1.liği
 • 2019 İSTANBUL İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kitaptan Sahneye “Benim Kahramanın” Tiyatro Yarışması, İstanbul 3.lüğü
 • 2018 İBB KÜLTÜR AŞ. 6. Çocuk Yazarlar Hikâye Yarışması, Ben İstanbul Olsaydım, İstanbul 4.lüğü
 • 2018 İBB KÜLTÜR AŞ. 6. Çocuk Yazarlar Şiir Yarışması, Ben İstanbul Olsaydım, İstanbul 6.lığı
 • 2018 TÜGVA 40 Hadis Resim Yarışması, Türkiye 2.liği
 • 2018 ÜSKÜDAR BELEDİYESİ Şehrim Üsküdar Resim Yarışması, Mansiyon Ödülü
 • 2018 ÜSKÜDAR BELEDİYESİ Şehrim Üsküdar Şiir Yarışması, Mansiyon Ödülü
 • 2017 ÜSKÜDAR Milli Eğitim Müdürlüğü Cumhuriyetin ilanı Kompozisyon Yarışması, İlçe 1.liği
 • 2017 ÜSKÜDAR BELEDİYESİ Benim Üsküdar’ım Kompozisyon Yarışması, İlçe Mansiyon Ödülü
 • 2017 ÜSKÜDAR BELEDİYESİ Türkiye’nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi Konulu Yarışması, Öykü Kategorisi, İlçe 4.lüğü
 • 2017 ÜSKÜDAR BELEDİYESİ Türkiye’nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi konulu yarışması, Şiir Kategorisi, İlçe 4.lüğü
 • 2017 ÜSKÜDAR BELEDİYESİ Türkiye’nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi konulu yarışması, Deneme Kategorisi, İlçe 3.lüğü
 • 2016 İSKİ, Söz Konusu Olunca Konulu Şiir Yarışması, İstanbul 5.liği
 • 2016 ÜSKÜDAR Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul’un Kurtuluşu Konulu Kompozisyon Yarışması, İlçe 1.liği
 • 2016 ÜSKÜDAR Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet’in 93.Yılı Kompozisyon Yarışması, İlçe 3.lüğü
 • 2016 ÜSKÜDAR Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet’in 93.Yılı Şiir Yarışması, İlçe 2.liği
 • 2016 ÜSKÜDAR Milli Eğitim Müdürlüğü, İstiklal Marşı’nın Kabulü Konulu Şiir Yarışması, İlçe 1.liği
 • 2016 ÜSKÜDAR Müftülüğü Kutlu Doğum Kompozisyon Yarışması, İlçe 1.liği
 • 2016 Üsküdar Müftülüğü Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması, İlçe 1.liği
 • 2016 İSKİ, “Suya Dair Her Şey” Konulu Resim Yarışması, İlçe 2.liği

 

AKADEMİK BAŞARILARIMIZ

 • 2020 YKS, Türkiye 50.liği
 • 2020 YKS, Türkiye 99.luğu
 • 2019 YKS, Türkiye 127.liği
 • 2019 LGS, Türkiye 1.liği
 • 2019 TÜBİTAK Bilgisayar Olimpiyatları 2. Aşama 3.lüğü
 • 2019 TÜBİTAK Biyoloji Bilim Olimpiyatları, İstanbul 3.lüğü
 • 2019 TÜBİTAK Biyoloji Bilim Olimpiyatları, Türkiye 1. Aşama Finalistliği
 • 2019 TÜBİTAK Bilgisayar Bilim Olimpiyatları, Türkiye 1. Aşama Finalistliği
 • 2019 OXFORD BİG READ, Türkiye Bölge Finalistliği
 • 2019 3T VAKFI Geleceğin Teknoloji Yıldızları Seçme Programı, İstanbul Finalistliği
 • 2018 BİLİM KAHRAMANLARI DERNEĞİ, First Lego League, Junior Kategorisi, En İyi Takım Ödülü
 • 2018 YKS, Türkiye 12.liği
 • 2018 OXFORD BİG READ, Kuzey Marmara Bölge Finalistliği
 • 2018 OXFORD BİG READ, Türkiye 2.liği
 • 2018 OXFORD BİG READ, Lise Kategorisi, Türkiye 1.liği
 • 2018 OXFORD BİG READ, İlkokul Kategorisi, Türkiye 1.liği
 • 2018 3T VAKFI Geleceğin Teknoloji Yıldızları Seçme Programı, İstanbul Finalistliği
 • 2018 TÜBİTAK Matematik Bilim Olimpiyatları, 2, Aşama Finalistliği
 • 2018 AKDENİZ Matematik Olimpiyatları, Türkiye 3.lüğü
 • 2018 TÜBİTAK Proje Yarışması, Marmara Bölgesi, Türk Dili ve Edebiyatı Kategorisi, İstanbul Asya Bölgesi Finalistliği
 • 2018 TÜBİTAK Proje Yarışması, Marmara Bölgesi, Değerler Eğitimi Kategorisi, İstanbul Asya Bölgesi 2.liği
 • 2018 ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ İstanbul Bilim Fikir Festivali, Sosyal Bilimler Kategorisi, İlçe 1.liği
 • 2018 ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ İstanbul Bilim Fikir Festivali, Sosyal Bilimler Kategorisi, İlçe 2.liği
 • 2017 YKS, Türkiye 2.liği
 • 2017 TEOG, Türkiye 1.’liği
 • 2017 OXFORD BİG READ, Kuzey Marmara Bölge Finalistliği
 • 2017 TÜBİTAK Ulusal Bilim Olimpiyatları, Biyoloji Kategorisi, Türkiye 2.liği
 • 2017 TÜBİTAK Biyoloji Bilim Olimpiyatları, İstanbul 4.lüğü
 • 2017 TÜBİTAK Biyoloji Bilim Olimpiyatları, İstanbul 13.lüğü
 • 2017 TÜBİTAK Matematik Bilim Olimpiyatları, İlçe 4.lüğü
 • 2016 TÜBİTAK Biyoloji Bilim Olimpiyatları, İstanbul 4.lüğü
 • 2016 TÜBİTAK Kimya Bilim Olimpiyatları, İstanbul 12.liği
 • 2016 TÜBİTAK Matematik Bilim Olimpiyatları, İstanbul 13.lüğü
 • 2016 TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları, Milli Takım Kış Okulu Kampına Katılım Hakkı
 • 2016 TÜBİTAK Proje Yarışması, Marmara Bölge 2.liği
 • 2016 TÜBİTAK İnsansız Hava Aracı Yarışması, Finalistliği
 • 2016 TÜBİTAK 48. Liselerarası Araştırma Projeleri Yarışması, Marmara Bölge Finalistliği
 • 2016 TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları, Milli Takım Seçme Kampına Katılım
 • 2016 TÜBİTAK 48. Liselerarası Araştırma Projeleri Yarışması, Marmara Bölge 2.’liği
 • 2016 ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ Bilim ve Fikir Festivali, Mansiyon Ödülü
 • 2016 OXFORD BİG READ, Kuzey Marmara Bölge Finalistliği
 • 2016 TÜBİTAK Ulusal Proje Olimpiyatları, Bölge 1.liği
 • 2016 TÜBİTAK Ulusal Proje Olimpiyatları, Türkiye 2.liği
 • 2016 ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ Fikir Festivali, İstanbul 2.liği
 • 2016 TÜBİTAK Matematik Olimpiyatları, Lise Kategorisi, 2. Aşama Finalistliği
 • 2016 TÜBİTAK Matematik Olimpiyatları, Ortaokul Kategorisi, 2. Aşama Finalistliği

KÜLTÜR-SANAT BAŞARILARIMIZ

 • 2019 ÜSKÜDAR Milli Eğitim Müdürlüğü, Öğretmenler Günü Şiir Yarışması, İlçe 3.lüğü
 • 2019 TÜGVA 40 Hadis Resim Yarışması, Türkiye 2.liği
 • 2019 TÜGVA 40 Hadis Resim Yarışması, İstanbul 1.liği
 • 2019 İSTANBUL İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kitaptan Sahneye “Benim Kahramanın” Tiyatro Yarışması, İstanbul 3.’lüğü
 • 2018 İBB KÜLTÜR AŞ. 6. Çocuk Yazarlar Hikâye Yarışması, Ben İstanbul Olsaydım, İstanbul 4.lüğü
 • 2018 İBB KÜLTÜR AŞ. 6. Çocuk Yazarlar Şiir Yarışması, Ben İstanbul Olsaydım, İstanbul 6.lığı
 • 2018 TÜGVA 40 Hadis Resim Yarışması, Türkiye 2.liği
 • 2018 ÜSKÜDAR BELEDİYESİ Şehrim Üsküdar Resim Yarışması, Mansiyon Ödülü
 • 2018 ÜSKÜDAR BELEDİYESİ Şehrim Üsküdar Şiir Yarışması, Mansiyon Ödülü
 • 2017 ÜSKÜDAR Milli Eğitim Müdürlüğü Cumhuriyetin ilanı Kompozisyon Yarışması, İlçe 1.liği
 • 2017 ÜSKÜDAR BELEDİYESİ Benim Üsküdar’ım Kompozisyon Yarışması, İlçe Mansiyon Ödülü
 • 2017 ÜSKÜDAR BELEDİYESİ Türkiye’nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi Konulu Yarışması, Öykü Kategorisi, İlçe 4.lüğü
 • 2017 ÜSKÜDAR BELEDİYESİ Türkiye’nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi konulu yarışması, Şiir Kategorisi, İlçe 4.lüğü
 • 2017 ÜSKÜDAR BELEDİYESİ Türkiye’nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi konulu yarışması, Deneme Kategorisi, İlçe 3.lüğü
 • 2016 İSKİ, Söz Konusu Olunca Konulu Şiir Yarışması, İstanbul 5.liği
 • 2016 ÜSKÜDAR Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul’un Kurtuluşu Konulu Kompozisyon Yarışması, İlçe 1.liği
 • 2016 ÜSKÜDAR Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet’in 93.Yılı Kompozisyon Yarışması, İlçe 3.lüğü
 • 2016 ÜSKÜDAR Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet’in 93.Yılı Şiir Yarışması, İlçe 2.liği
 • 2016 ÜSKÜDAR Milli Eğitim Müdürlüğü, İstiklal Marşı’nın Kabulü Konulu Şiir Yarışması, İlçe 1.liği
 • 2016 ÜSKÜDAR Müftülüğü Kutlu Doğum Kompozisyon Yarışması, İlçe 1.liği
 • 2016 Üsküdar Müftülüğü Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması, İlçe 1.liği
 • 2016 İSKİ, “Suya Dair Her Şey” Konulu Resim Yarışması, İlçe 2.liği

SPRORTİF BAŞARILARIMIZ

 

 • 2019 MEB Yarışmaları, Wushu, Türkiye 1.liği
 • 2019 MEB Yarışmaları, Wushu, Türkiye 2.liği
 • 2019 MEB Yarışmaları, Wushu, Türkiye 3.lüğü
 • 2019 MEB İl Yarışmaları, Bilek Güreşi, İstanbul 1.liği
 • 2019 MEB İl Yarışmaları, Wushu, İstanbul 1.liği
 • 2019 MEB İl Yarışmaları, Wushu, İstanbul 2.liği
 • 2019 MEB İl Yarışmaları, Wushu, İstanbul 3.lüğü
 • 2019 MEB İlçe Yarışmaları, Futsal, Üsküdar 3.lüğü
 • 2019 MEB İlçe Yarışmaları, Halka, Üsküdar 1.liği
 • 2019 MEB İlçe Yarışmaları, Seksek, Üsküdar 1.liği
 • 2019 MEB İlçe Yarışmaları, Hedef Vurma, Üsküdar 1.liği
 • 2019 MEB İlçe Yarışmaları, Masa Tenisi, Üsküdar 3.lüğü
 • 2018 WUSHU Federasyonu Türkiye Şampiyonası Türkiye 1.liği
 • 2018 WUSHU Federasyonu Türkiye Şampiyonası Türkiye 2.liği
 • 2018 WUSHU Federasyonu Türkiye Şampiyonası Türkiye 3.lüğü
 • 2018 WUSHU Federasyonu İl Yarışmaları, İstanbul 1.liği
 • 2018 WUSHU Federasyonu İl Yarışmaları, İstanbul 2.liği
 • 2018 İstanbul Okullar Arası Bilek Güreşi İl Müsabakası, İstanbul 1.liği
 • 2018 İstanbul Okullar Arası Bilek Güreşi İl Müsabakası, İstanbul 2.liği
 • 2018 İstanbul Okullar Arası Bilek Güreşi İl Müsabakası, İstanbul 3.lüğü
 • 2017 WUSHU Federasyonu Türkiye Şampiyonası, Türkiye 1.liği
 • 2017 WUSHU Federasyonu Türkiye Şampiyonası, Türkiye 2.liği
 • 2017 WUSHU Federasyonu Türkiye Şampiyonası, Türkiye 3.lüğü
 • 2016 MEB İlçe Yarışmaları, Oryantiring, İstanbul 4.lüğü
 • 2016 MEB İlçe Yarışmaları, Masa Tenisi, İlçe 1.liği
 • 2016 MEB İlçe Yarışmaları, Masa Tenisi, İlçe 2.liği
 • 2016 MEB İlçe Yarışmaları, Masa Tenisi, İlçe 4.lüğü
 • 2016 MEB İlçe Yarışmaları, Kaleli Yakan Top, İlçe 1.liği
 • 2016 MEB İlçe Yarışmaları, Badminton, İstanbul 5.liği
 • 2016 MEB İlçe Yarışmaları, Badminton, İlçe 1.liği
 • 2016 MEB İlçe Yarışmaları, Seksek, Bölge 2.liği
 • 2016 MEB İlçe Yarışmaları, Hentbol, İlçe 2.liği


GÜZEL AHLAK EĞİTİMİ

 Güzel ahlak eğitimimiz, öğrencilerimizin kişilik ve manevi yapılarını göz önünde bulundurarak fıtrattan gelen ahlaki potansiyellerini ortaya çıkarıp geliştirmek ve kişisel kabiliyetlerini keşfetmelerine rehberlik etmek üzere kurgulanmıştır. Kendini tanıyan, yaratılış gayesinin farkında, öz güven sahibi, iletişim becerileri gelişmiş, kendini doğru ifade edebilen bireyler olmalarına yardım etme amacı taşır.  Sevgi, saygı, yardımlaşma, cesaret, adalet, dürüstlük, merhamet, dostluk, azim, kararlılık, sabır gibi insanı iyiye güzele ulaştıran temel ilkeler doğrultusunda hareket eder. Kendini güzel insan yetiştirmeye adamış eğitim kadromuz öğrencilerimizin hazır bulunuşluk düzeylerine; psikolojik, bilişsel ve sosyal gelişimlerine uygun olarak sistemli ve aşamalı bir şekilde eğitim sunar.  

Manevi gelişim sohbetleri, butik ve genel manevi kamplar ve kahve tadında sohbetler ile öğrencilerimizle sosyal ortamlarda kaliteli vakit geçirmeyi ve öğrendiklerini hayata geçirmelerini hedefleriz. Ayrıca bu kapsamda ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde yapılan akran mentörlüğü çalışmaları, öğrencilerimize rol model olabilecek kıymetli konuklar ile etkili söyleşiler ve üniversite öğrencisi ideal sahibi gençlerle buluşmalar düzenleriz.

Manevi yenilenme zamanları olan özel gün ve gecelerde sahne programları, hediyeleşme,  yardım faaliyetleri ve dua paylaşımları ile bu günlerin anlamına uygun şekilde yaşanmasına katkı sağlarız. Ramazan coşkusunu hissettirecek etkinlik ve programları ise üç ayların girişiyle beraber manevi bir bahar tadında sunarız. 

Hazırlanan e-kitap, animasyon çalışmaları, manevi dünyamızı güçlendirecek kitap okuma saatleri, meal çalışmaları ile öğrencilerimizi okumaya ve araştırmaya yönlendiririz.  Bilgi yarışmaları, kültür dünyamıza  uygun eserlerin ortaya konduğu  sanatsal buluşmalar ve daha birçok yeni projeyle her günü bir önceki günden daha verimli geçiren gençlerin yetişmesini gaye ediniriz.