Kodlama ve Robotik Çalışmaları

Asfa Eğitim Kurumları olarak anasınıfından liseye kadar her dönemde öğrencilerimizin seviyelerine göre kodlama ve robotik dersleri vermekteyiz. Öğrencilerimizin kodlama ve robotik dersleri kodlama dilini öğrenmelerini ve uygulamalı eğitimler, çeşitli etkinlikler ve yarışma gruplarıyla yeteneklerinin geliştirilmesini sağlıyoruz.

Kodlama ve robotik derslerinde öğrencilerimiz yeni robotik ve elektronik kitleri kullanarak, hayal ettiklerini tasarlama ve üretme imkanını elde ediyorlar. Tasarım ve programlama çalışmalarıyla öğrencilerimizin problemlere daha hızlı, analitik ve pratik çözümler geliştirmeye teşvik ederek yeteneklerini geliştiriyoruz.

Kodlama ve Robotik Çalışmalarının Kazanımları

  • Analitik düşünme becerileri kazanır,
  • Olay veya durumlar arasındaki ilişkileri görebilmeye başlar,
  • Yaratıcı düşünme becerisi edinir,
  • Problem çözme yeteneğini geliştirir,
  • Sistematik düşünmeye başlar,
  • Makinelerin çalışma mantığını kavrar,
  • Çocukların kod yazmayı öğrenmesi, yalnızca yaptıkları meslekte değil, yaşamlarının tümünde fark yaratmalarını sağlar.

Çalışma Alanlarımız ve Kullandığımız Programlar

Kodlama ve robotik çalışma alanlarımız ve materyallerimiz aşağıdaki şekildedir:

Cubetto, Codemonkey, Matatalab (bilgisayarsız kodlama), Beebot ile kodlama, DOC robot ile kodlama, Scratch Junior, Lego Story Starter, Codeorg, First Lego Lig, Temel Bilgisayar, Codemonkey Adventure 2 ve 3, Scratch, Mine Craft Education, Vex VR, Minecraft Education Blog ve Code Yazma, Pictoblox ile Yapay Zeka Uygulamaları, Lego Mindstorms Yapay Zeka, Google Dokümanlar, Tincercad 3D ve Ardunio, Phyton, Siber Güvenlik, Dijital Okuryazarlık, Yapay Zeka ile Görüntü İşleme, Veri Bilimi, BTK Akademi ile Sertifika çalışmaları, 3 D Tasarım, Robotik Tasarım, İnovasyon ve Raporlama.

Asfa S.T.LAB. Hakkında

2014 yılında kurulan S.T.LAB. Organizasyon birimi ile öğrencilerimizin kodlama ve robotik alanındaki çalışmalarını organize ediyoruz. Uzman öğreticilerimiz tarafından verilen eğitimler sonucunda deneyim ve tecrübe kazanan öğrencilerimiz, ulusal ve uluslararası yarışmalarda hem okulumuzu hem de ülkemizi başarı ile temsil etmektedir.