Online – Yüz Yüze Senkron Eğitim

 

Dijital çağın getirdiği önemli yeniliklerden biri de eğitimin online olarak her noktaya ulaştırılabilir hale gelmesidir. Asfa Eğitim Kurumları olarak yüz yüze eğitimlerimiz devam ederken aynı zamanda okula geçerli bir sebeple gelemeyen öğrencilerimiz için eş zamanlı online derse katılma imkânı sunuyoruz.

 

Öğrencilerimiz okul derslerinde eksik kaldıkları bölümleri günün her saati online olarak tekrar yaparak telafi derslerini alabiliyor. Akademik başarıya yönelik uygulanan ders müfredatımızın öğrencilerimize eksiksiz sunulması amacıyla uygulanan bu yöntem ile tüm öğrencilerimiz aynı seviyede gelişim sağlayarak derslerinden geri kalmadan başarılı bir öğrenme programına dahil ediliyor.

Asfa’da Uzaktan Eğitim Ders Modeli

Öğrencilerimiz uzaktan eğitim derslerine programlarına göre canlı olarak katılıyor. İnternet bağlantısı olan her yerden derslere katılabilen öğrencilerimiz, mekândan bağımsız olarak eğitim süreçlerine devam edebiliyor.Canlı dersler sırasında öğrencilerimiz öğretmeni ile sesli, yazılı ve görüntülü iletişim kurabiliyor ve tüm öğrencilerimiz derslerde aktif olarak söz hakkı alarak katılım sağlayabiliyor.

Uzaktan eğitim öğrencilerimizin bilgiye hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilmelerine de imkân sağlıyor. Teknolojik araçlar ile ders işleme imkanı sayesinde öğrencilerimiz, Asfa Flipbook dijital kütüphanemizde hazırlanan ders fasiküllerinden de faydalanıyor.

Uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerimizin analiz etme, argüman oluşturma, metinler aracılığıyla güçlü bir bilgi tabanı oluşturma ve konuşma becerilerini birçok farklı konu üzerinden destekliyoruz. Derslerimizi yalnızca teorik olarak değil, uygulamalı olarak da sunuyoruz.

Zoom programı üzerinden oda bölme özelliği ile gereken durumlarda öğretmenlerimiz sınıfı küçük gruplara bölebiliyor, dersleri bireyselleştirebiliyor ve konu hakkında ortak çalışmaları ile soru çözümlerini gruplar halinde gerçekleştirebiliyor. Ders sonrasında öğrencilerimiz istedikleri zaman video kayıtlarını MyAsfa uygulamamız üzerinden izleyerek öğrendiklerini pekiştirebiliyor.