İlkokul

Halil Necati İlkokulu

Her şeyden önce çocuklarımızın eğitim ve öğretimlerinde doğal ve sağlıklı beslenme, çok önemli bir yere sahiptir. Bu yüzden, sağlıklı beslenme konusundaki hassasiyetlerimizi dikkatle yerine getiren Yemekshah markası ile çalışmaktayız. Sağlıklı beslenmenin yanında çocukların bedenen ve zihnen de sağlıklı olmaları için onlara yüzme, tekvando, beden eğitimi gibi sportif faaliyetler yaptırmaktayız.

Öğrencinin kendine özgü öğrenme yöntemlerini, ilgi ve yeteneklerini keşfetmesini hedeflemekteyiz. Öğrenme ortamlarını mekânsal olarak dönüştürülebilen sınıflar şeklinde tasarlayarak ve her öğrenciye özelleştirilmiş özgün eğitim materyalleri vererek kendi mizaçlarına uygun öğrenme deneyimi yaşatmaktayız. Rehberlik ve danışmanlık hizmetlerimiz ve bireysel takip sistemimizle, her öğrencimizi ilkokul 1. sınıftan başlayarak tüm öğrenim süresi boyunca takip etmekteyiz.

Asfa Science-Technology Lab. bünyesinde uygulanan Lego Education ve K.E.D.İ kodlama eğitimleri sayesinde; öğrencilere “Kritik-Analitik Düşünme, Problem Çözebilme, Takım Aidiyeti, Tasarlama, Öngörü Geliştirme, Keşfetme” becerileri kazandırılmaktadır. İngilizce öğretiminde oyun ve grup çalışmaları ile renklendirilmiş derslerle CEF’e (Avrupa Ortak Dil Çerçeve Programı) göre belirlenmiş A2 hedef kazanımlara ulaştırmaktayız. 2. sınıftan itibaren öğrencilerimizi uluslararası geçerliliği olan Cambridge ESOL sınavlarına hazırlamaktayız. Anadili İngilizce olan öğretmenlerimiz ile de öğrencilerimizin konuşma becerilerini geliştirici çalışmalar yapmaktayız.

Öğrenciler, öğretmenler ve veliler için öğrenmeyi bir hayat tarzı haline getirmeyi amaçlıyoruz.

Haberler

24 Eylül 2020

Uluslararası KANGURU Sınavı

130.655 öğrencinin katıldığı "Uluslararası Kanguru Matematik Sınavı"nda 18 öğrencimiz finale…

Daha fazla oku
29 Mayıs 2020

Online Gezi

Seyyah Asfa yine bir online gezi programı ile karşınızda. Bu…

Daha fazla oku
21 Mayıs 2020

RadyoAsfa İftar Saati

Radyoasfa.com üzerinden yayınlarını sürdüren “İftar Saati” programı evleri şenlendiriyor. Ramazan…

Daha fazla oku