Sınav Hazırlık LGS-YKS Periyot 4.0

LGS
Asfa’da LGS hazırlık çalışmalarımıza 7. sınıfın ikinci döneminde yeni nesil soru çözümleri ile başlıyoruz. 7.sınıfın yaz dönemi ile birlikte ise bireysel danışmanlık sistemine geçiyoruz. Bu danışmanlık sisteminde 12 öğrenciye 1 danışman öğretmen olacak şekilde bir planlayarak öğrencilerimizi onlara en çok fayda sağlayacak öğretmenler ile eşleştiriyoruz. Danışmanlarımız LGS sonuna kadar bireysel çalışma takibi, veli görüşmeleri, deneme değerlendirmeleri vb. konularda öğrencilerimize rehberlik etmektedirler. LGS çalışmalarına 8. sınıfa geçen öğrenciler için 2 hafta erken başlıyoruz. Öğrencilerimiz, eğitim döneminin başlamasıyla birlikte hafta içi 32, hafta sonu 6 saat üzerinden planlanan akademik derslerle konu eksiklerini tamamlamakta ve farklı soru tarzları ile karşılaşmaktadırlar.

Sınav hazırlık süreci boyunca Türkiye geneli sınavlarla birlikte farklı yayınevlerinden edindiğimiz ortalama 35 adet deneme sınavını LGS grubu öğrencilerimize uyguluyoruz.

Aynı zamanda, sınava hazırlanan öğrencilerimizin motivasyonlarını sürekli yüksek tutmak ve sınav kaygısı ile baş edebilmelerini sağlamak amacıyla rehberlik birimimiz danışman öğretmenlerimizle de koordineli bir şekilde gerekli yönlendirme ve planlamaları yapmaktadır.

YKS
11.sınıflarımız için 2. dönemin ilk haftasında üniversitede TYT kamp programıyla başlayan üniversiteye hazırlık çalışmalarımıza 2.dönem başından itibaren haftada 1 gün TYT’ye hazırlık çalışmalarıyla aralıksız devam ediyoruz. Bu zaman zarfında öğrencilerimizin sürecin verimliliğini ve kendi gelişimlerini görebilmeleri için TYT denemeleri de yapıyoruz.

12.sınıfta tamamıyla üniversiteye hazırlığa odaklanıyor ve Ağustos Yaz Hızlandırma programıyla döneme erken başlıyoruz. Dönem içerisinde sayısı toplamda 60’ı bulan TYT-AYT deneme sınavları yapıyoruz. Ayrıca öğrencilerimizin yıl boyunca Töder, Özdebir, Karekök Türkiye geneli denemelerine katılmalarını sağlıyoruz. Hafta sonları ise “Cumartesi Soru Çözüm Program”ı yapıyoruz. 1. dönem ve 2. dönem birer tane olmak üzere 5 gün süren şehir içi, şehir dışı soru çözüm kampları organize ediyoruz.

Üniversitelerde YKS provaları, mezunlarla ve uzmanlarla kariyer, motivasyon söyleşileri, sınav kaygısı-otojenik gevşeme çalışmaları, dönemde bir kez veli ile bireysel analiz toplantıları yapıyor, meslek seçimi, verimli çalışma, test çözme teknikleri konularında rehberlik desteği ve sınav sonrası tercih uzmanlığı desteği veriyoruz.

Tüm bu sürecin başından itibaren 6-7 öğrenciye bir sınav danışmanı, 40-50 öğrenciye bir rehber öğretmeni destek olmaktadır.