Destek Birimlerimiz

Günümüzde insanın her türlü gelişiminde en önemli unsurun beslenme olduğu kabul edilmektedir.

Sağlıklı beslenmenin akademik, sosyal, fiziksel ve manevi gelişimin doğru biçimde gerçekleşmesinde önemli bir yeri olduğunun bilincindeyiz. Bu sebeple Yemekshah firmasında hassasiyetlerimiz göz önünde bulundurularak hazırlanan yemeklerde birinci sınıf tarım ürünleriyle birlikte zeytinyağı ve tereyağı kullanılmaktadır.

Şeker ve glütenin sağlığa olan tehditlerini de düşünerek gerçek siyez buğdayından pekmez, bal ve üzümle tatlandırılmış ikramlarımızla öğrencilerimizin farkındalığı da arttırılmaktadır.

COVID-19 ÖNLEMLERİ

YEMEKHANEDEKİ DÜZENLEME VE UYGULAMALAR

  • Yemekhane   ve   dinlenme   alanlarında   sosyal   mesafe   ve   hijyen    kuralları    göz önünde bulundurularak sıra ve masa düzeni uygun şekilde ayarlanmıştır. Buna göre 4 kişilik masalarda birbirine çapraz mesafede 2 kişi, 6 kişilik masalarda ise karşı karşıya oturmamak suretiyle 3 kişi oturmaktadır.
  • Yemek öncesinde ve sonrasında tüm çalışanlar, ellerini bol su ve sabun ile en az 20 saniye ovarak yıkamalı ve tek kullanımlık havlu ile ellerini kurulama gibi kişisel hijyen kurallarına uymalıdır. Bu konuda gereken alanlar yemekhanelerin yakınında bulunmaktadır. 
  • Yemek vakitlerinde okul hemşiresi ve nöbetçi öğretmen de yemekhanede bulunarak öğrencilere el hijyeni ve fiziksel mesafe hususlarında uyarı ve yönlendirmelerde bulunacaktır.
  • Yemekhane ve dinlenme alanları hijyeninin sağlanması amacıyla bu yerler sık aralıklarla ve uygun temizlik maddeleri ile temizlenmektedir.
  • Tek kullanımlık su paketleri kullanılmaktadır.
  • Tuz ve baharat paketli halde kullanıma sunulmuştur.
  • Ortak kullanılan salata bar kaldırılıp ayrı tabaklarda hazır halde salata sunumuna geçilmiştir.
  • Yemekhane görevlileri, yemek dağıtım sırasında kendilerine teslim edilen hijyene uygun maske, eldiven gibi donanımlar kullanmaktadır.

Sağlık, evrensel bir kavram olmakla birlikte doğuştan gelen temel bir haktır. Sağlık kavramı; sadece hastalık ve sakatlık olmaması değil aynı zamanda psikolojik ve sosyal yönden tam olarak iyilik halini ifade eder.
Öğrencilerimizin akademik, sanatsal, manevi vb. başarılarının ardında her anlamda sağlıklı (fiziksel, mental, psikososyal) bir birey oluşlarının etkisini görmekteyiz. Bizler de ‘’her şeyin başı; sağlık, sıhhat ve afiyettir’’ anlayışıyla sağlığımızın bizler için ne kadar kıymetli olduğunun bilincinde hareket ederek kurumumuzda sağlık odası bulundurmakta ve alanında uzman okul hemşiremiz ile çalışmaktayız.
Öğrencilerimizin sağlıklarını önemsemekte, sağlıksal gelişimlerini takip edip gerektiğinde velilerimiz ve gerekli birimlerle iş birliği içinde çözümler üreterek öğrencilerimizi desteklemekteyiz.
Okul sağlığı ve dolayısıyla da toplum sağlığını geliştirmek adına güncel akademik çalışmaları takip ederek öğrencilerimizin gelişim çağına uygun faaliyetler yürütmekteyiz.

Güler yüzlü, iletişim gücü kuvvetli güvenlik elemanlarımızla 24 saat okul güvenliği konusuna hassasiyetle yaklaşılmaktadır.

Profesyonel temizlik şirketiyle yapılan günlük temizlik işleri günün hijyen kurallarına uygun olarak gerçekleşmektedir. Haftalık yapılan ozon temizliği ve okulun çeşitli noktalarında bulunan, ayak temasıyla çalışan dezenfektan makinelerimizle çocuklarımızın ve çalışanlarımızın sağlıklı bir eğitim ortamında yer almaları önemsenmektedir.

Yılların tecrübeli öğrenci taşımacılığı yapan kuruluşu Seyran Turizm ile öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde ulaşımlarının sağlanması için çaba gösterilmektedir.