The child has one intuitive aim: self development

Bizler El Ele Onlar da Okusunlar Diye

Lise öğrencilerimiz, Elazığ’ın Kovancılar ilçesindeki ilköğretim okulu öğrencileri ve velileri için kütüphane kurdular. Geçtiğimiz hafta, sosyal sorumluluk kampanyasının tüm süreçlerini arkadaşlarına anlattılar.

Yardım kampanyasını, projenin isminin bulunmasından, kitapların kolilere yerleştirilmesine, Elazığ okul müdürü ile yapılan görüşmeden, sınıf sınıf öğrencilere duyuru yapılmasına kadar tüm aşamaları yürüten  öğrencilerimizden dinledik…

Halide Beyza Gürel (11. Sınıf): Merhaba. Ben Halide Gürel. Kız Lisesi Öğrenci Meclis  Başkanıyım. İşimi önemsiyorum. Faydalı olmak ve ortaya bir şeyler koymak için heyecanlanıyordum. “Ne yapabiliriz” diye dertlenirken kendimizi yardım projesinin içinde bulduk.

Beyza Hamidi (11. Sınıf): Bulunduğumuz toplantılardan birinde birisi “kitap” önemli dedi. Biz dilediğimiz kitaba istediğimiz zaman ulaşıyorken, ülkemizde imkanlarımıza sahip olmayan çok çocuk var, genç var, onlara ulaşalım diye düşündük. Bir derneği vesile kılarak değil bizler, Asfa öğrencileri olarak bize ihtiyacı olan kardeşlerimizi aramaya koyulduk.

Zeynep İrem Polat (11. Sınıf): Ve bulduk. Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde bir okulun müdürü ile görüştük. Başkanımız Halide konuştu müdürle. Biz müdüre projemizden bahsedince kilometrelerce uzatan sesinin samimiyetini hissettik. Dedi ki: “siz ta oralardan İstanbullardan, bizleri düşünmüşsünüz. Bize hiç yardım göndermeseniz de olur, biz sizden razıyız”

Betül Akcura (11. Sınıf): Fakat biz yardım toplamaya başlamıştık bile. Bir kütüphane kurmak istedik Elazığ’da… Yıllarca okuyanları aydınlatacak, bilgisayar çağında da olsak, yeri asla doldurulmayacak yüzlerce kitaptan oluşan bir Asfa kütüphanesi kurmak istedik.

Vildan Elif Aydan (11. Sınıf): Önce projemizin adını bulduk. BİZLER EL ELE ONLAR DA OKUSUN DİYE… Sonra öğretmenlerimize, velilerimize, sizlere duyurduk. Tek tek sınıfları gezerek anlattık. Vermenin bizim için gerekli olduğunu… Kardeşlerimizi sevindirmenin gururunu… Biz sizlere bunu anlatırken, ilkokuldaki Asfa’lı kardeşlerimiz kalem kutularından kalemlerini çıkarıp verdiler, o an kullandıkları kitaplarını…

Melek Serttürk (11. Sınıf):  Evet. İnsanın kullanmadığını vermesi kolaydır ama sevdiğini vermesi işte o gerçek vermektir.

Şimal Kandemir (11. Sınıf): Okulumuzun girişlerinde iki masa kurduk ve her gün masalar kitapla doldu taştı… Öğretmenlerimizle kardeşlerimize layık olan kitapları tek tek seçtik.

Nefise Tuba Güzel (11. Sınıf):   Kütüphanemizde toplanan yüzlerce kitabı kolilere yerleştirdik. Tüm arkadaşlarımız öğretmenlerimiz müdürümüzle birlikte, kardeşlerimize göndereceğimiz kitapları hazırladık.

Osman Oğuz Sirkeci (11. Sınıf): Evet, sadece burada gördüğünüz ekip değil; hepimiz, tüm Asfa öğrencileri biz kilometrelerce uzakta olan kardeşlerimize hayatları boyunca katkı sağlayacak bir eser bıraktık. Asfa kütüphanesi yaptık.

Mahmut Esat Akbal (11. Sınıf): Kitapları gönderdik ve sonra yaptığımız işi unuttuk. Teşekkür beklemiyorduk, yardım etmenin, vermenin ve buna vesile olmanın mutluluğunu yaşarken…

Esat Sayın (11. Sınıf):  Elazığ’daki kardeşlerimizden gelen teşekkür videosunu aldık. Tekrar veren el olmayı diliyoruz…

 

 

 

Comments are closed.

Yaklaşan Etkinlikler