Anasınıfı-İlkokul
Veli ile ön görüşme yapıldıktan sonra öğrencinin yaş ve gelişim seviyesine uygun olarak rehberlik öğretmenleri tarafından okul olgunluk testi yapılır. Değerlendirme sonuçlarına göre öğrencinin kaydı alınır.
2-3-4. sınıflarda, rehberlik değerlendirmesine ilave olarak öğrencinin akademik seviyesini tespit için kısa, bireysel bir sınav uygulanır. Sınav sonucu okul idaresi tarafından değerlendirilerek öğrencinin kaydı alınır.

Ortaokul
Her yıl şubat ayında yapılan bursluluk sınavı ile kayıt süreci başlar. Öğrencinin sınavdaki başarı durumuna ve rehberlik görüşmesi sonucuna göre kayıt kabulü yapılır.
Bursluluk sınavına giremeyen öğrencilere okul kabul sınavı yapılır ve sonuca göre öğrencinin akademik seviyesi değerlendirilir.

Lise
Anadolu ve Fen Lisesi sınıflarımız, öğrencinin LGS sonucuna göre içinde bulunduğu yüzdelik dilime göre oluşturulur. Sınav öncesi veli ve öğrenci ile ön görüşme yapılır. Kesin kayıt sınav sonuçları açıklandıktan sonra yapılır. Öğrenci; okul tarafından belirlenen yüzdelik dilim aralıklarına göre oluşturulan homojen sınıflara, öğrencinin yüzdelik dilimi dikkate alınarak yerleştirilir.

Kontenjan için ön görüşme yapılması önem arz etmektedir.

Ön görüşme ve bilgi için lütfen formu doldurunuz. Sizi arayalım.