Anadolu Lisesi

Ahmet Mithat Anadolu Lisesi

Anadolu Lisesi; Asfa’nın akademik yaklaşımında bulunan 6 stratejiye uygun bir şekilde eğitim almış, dünyanın en iyi üniversitelerinde öğrenim görme yeterliğine sahip öğrenciler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Öğrencilerimizin yabancı dili en iyi şekilde öğrenebilmeleri için güncel teknik ve öğretim metotlarıyla, onların bireysel farklılıklarını da dikkate alarak yabancı dili etkin kullanmalarına olanak sağlıyoruz. Liseyi bitirdiklerinde CEF’e (Avrupa Ortak Dil Çerçeve Programı) göre, öğrencilerimizin İngilizcede C1, ikinci yabancı dil olan Arapçada A2 seviyesine gelmesini planlıyor, daha ileri düzey için ise kulüp ve etütler düzenliyoruz.

Öğrencilerimizin varoluş gayesi çerçevesinde, kendisinin farkında olan ve çevresine değer katan, iletişime açık, öz güven sahibi bireyler olmalarını hedefliyoruz. Üniversite sınavlarına hazırlık sürecinde “Periyot 4.0” sistemimiz çerçevesinde onlara yoğunlaştırılmış etüt çalışmaları, danışmanlık sistemi ve yaz programları uyguluyoruz. Farklı kültür ve medeniyetleri tanımaları için yaz okulları ve uluslararası geziler düzenliyoruz. Ayrıca lise seviyesinde öğrencilerimizin uluslararası geçerliliğe sahip olan sertifika programlarına, projelere, çalıştaylara ve yarışmalara katılımlarını sağlıyoruz.

Öğrenciler, öğretmenler ve veliler için öğrenmeyi bir hayat tarzı haline getirmeyi amaçlıyoruz.

Haberler

25 Eylül 2020

YKS Başarı Tablomuz

2020 yılında YKS’ye giren 92 öğrencimizden 83’ü üniversitelerin farklı bölümlerine…

Daha fazla oku
25 Eylül 2020

Geleceğimle Buluşuyorum 2020

Liseli öğrencilerimizin meslekleri tanıma, üniversite seçimi ve kariyerlerini planlamada etkin…

Daha fazla oku
25 Eylül 2020

YKS Yıldızları

2020 YKS’de altı öğrencimiz 41. 98. 126. 568. 678. ve…

Daha fazla oku