Bu yıl 15.si düzenlenen geleneksel Asfa Bilim ve Kültür Şenliği “İnovasfa” ile 4 ve 5. sınıflara yönelik olarak yapılan Asfa Bursluluk Sınavı 17 Şubat 2018 tarihinde öğrencilerin, velilerinin ve ziyaretçilerin yoğun katılım ile Asfa Merkez Kampüsünde gerçekleşti.

Asfa Bursluluk sınavlarına katılan öğrenciler Cumartesi saat 10.00’dan itibaren sınav salonlarına alınmaya başlandı. 10.30-12.00 arasında gerçekleşen bursluluk sınavına yoğun bir katılım oldu. Sınav sonrasında öğrenci ve veliler, bilim şenliğindeki gösterileri izleyerek sınav yorgunluğunu attılar. Bilim ve Kültür Şenliği İnovasfa ise 9.30’dan Asfa Spor ve Kültür Merkezinde başladı. Asfalı öğrenciler, İnovasfa ile yıl boyu yaptıkları bilimsel araştırma ve projelerini sergileme fırsatı buldular. Şenlikte, yapılan gösteri deneyleri oldukça ilgi çekti. Ali Kuşçu, İbn-i Sina ve Farabi gibi bilim insanlarını kostümleri ile canlandıran oyunculara da ilgi fazlaydı. Çocukların en çok ilgi gösterdiği iki alan ise hiç şüphesiz drone uçurma yarışması ve tırmanma duvarı oldu.

İnovasfa kapsamında sergi alanında Asfa Eğitim Kurumlarının eğitim öğretim faaliyetlerini tanıtıcı rehberlik, din kültürü, yabancı dil, ana okulu vb. birçok masa kuruldu. Ziyaretçiler şenlik boyunca bu masalara uğrayarak Asfa hakkında geniş etraflıca bilgi alma fırsatı da buldular. Çekilişleri, hediyeleri, yarışmaları, tırmanma duvarı, büyüteç atölyesi, deneyleri, tanıtım masaları, bilimsel projeleri ile oldukça renkli geçen şenlikte çocuklar, öğrenciler, veliler ve ziyaretçiler unutulmaz bir gün yaşadı.